Արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք, առողջացել է 1049 մարդ, մահացել՝ 19
Դեկտեմբերի 25-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք: Ընդհանուր թիվը հասել է 156.763-ի, որից 137.815-ը՝ առողջացած, 2733-ը՝ մահվան ելքով:
Երեկվա դրությամբ առողջացել է 1049 և մահացել 19 մարդ: Ըստ առողջապահության նախարարության՝ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 671 է:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15.544 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 578.776 թեստավորում: