Մայրաքաղաքում հանրային նոր 100 ավտոբուսները կերթևեկեն արդեն հաջորդ ամիս՝ 2021-ի հունվարի երկրորդ կեսից
Մայրաքաղաքում հանրային նոր 100 ավտոբուսները կերթևեկեն արդեն հաջորդ ամիս՝ 2021-ի հունվարի երկրորդ կեսից: Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այս մասին տեղեկացնում է քաղաքապետարանի հրապարակած տեսանյութում՝ մանրամասն ներկայացնելով ներկրված այդ նոր ավտոբուսների հնարավորությունները։
Քաղաքապետը նշում է, որ համայնքի միջոցներով ձեռք բերված կոմպակտ դասի ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը արդեն Երևանում է: 2020-ին արտադրված այս ավտոբուսները համապատասխանում են մեր առաջադրած բոլոր չափանիշներին:
• Ավտոբուսներն ուղևորասրահում ունեն ջեռուցման և օդափոխման հնարավորություն (կոնդիցիոներ),
• սրահի այնպիսի բարձրություն, որ ուղևորները կարողանան ամբողջ հասակով ազատ կանգնել,
• վարորդի խցիկում քարտային տոմսավորման և GPS սարքերի միացման հնարավորություն,
• ուղևորների տեղեկացման էլեկտրոնային 4 ցուցատախտակ, կանգառների ավտոմատ հայտարարման սարքեր, ցածր հատակ՝ հաշմանդամության և մանկական սայլակների մուտքի համար,
• բոլոր վարորդները կրելու են համազգեստ:
Երեկ կրկին համայնքային միջոցներով մրցույթ է հայտարարվել նաև միջին տարողության՝ 8,5 մետր երկարության 161 հատ ավտոբուսի գնման համար: