Օժանդակություն ստանալու համար արցախցիները պետք է մինչեւ դեկտեմբերի 20-ը էլեկտրոնային դիմում ներկայացնեն
04/12/2020 schedule13:50
Պատերազմի հետևանքով տեղահանված Արցախի քաղաքացիները պետության կողմից կստանան միանվագ դրամական աջակցություն 68 հազար դրամի չափով և ևս 15 հազար դրամ լրացուցիչ աջակցություն, եթե Հայաստանի տարածքում չունեն անշարժ գույք:
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունից հայտնում են, որ միջոցառման շահառու են նաև երեխաները։
Աջակցությունից օգտվելու համար մինչև դեկտեմբերի 20-ը պետք է էլեկտրոնային դիմում ներկայացնել dimum.ssa.am կայքում։
Խնդիրների դեպքում շահառուները կարող են այցելել Սոցիալական ապահովության ծառայության տարածքային բաժիններ կամ զանգահարել թեժ գիծ՝ 114 հեռախոսահամարով։