Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1589 նոր դեպք, գրանցվել՝ 28 մահ, եւս 6-ը՝ այլ հիվանդության հետեւանքով
Նոյեմբերի 18-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 120.459 դեպք, որից 80.069-ը՝ առողջացած, 1839-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 38.082 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 472.190 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 4109 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1589 նոր դեպք: Ունենք 1726 առողջացած և 28 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 469 է: