ԱԺ խորհուրդը կքննարկի Ծառուկյանի պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու խնդրով ՍԴ դիմելու հարցը
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը այսօր՝ ժամը 16:00-ին, հրավիրվել է Ազգային ժողովի խորհրդի նիստին:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է նրա պատգամավորական լիազորությունները դադարեցնելու հարցով ՍԴ դիմելու հարցը։ Տեղեկությունը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ գրառմանը կից հրապարակելով ԱԺ-ից ստացված գրությունը։
«Հարգելի՛ պարոն Ծառուկյան, սույն թվականի նոյեմբերի 16-ին՝ ժ. 16:00-ին, Ազգային ժողովի 334 սենյակում տեղի կունենա ԱԺ խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված է նաև ձեր՝ Գագիկ Ծառուկյանի պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու հարցը: Խնդրում եմ ներկայանալ նիստին»,- ասված է ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանի կողմից ուղարկված գրությունում: