Ռազմական դրությունը բյուջետային մուտքերի վրա ազդեցություն ունեցավ ու կունենա. փոխվարչպետ
Չենք կարող ասել, որ ռազմական դրությունը որևէ ազդեցություն չունեցավ տնտեսության վրա կամ բյուջեի վրա: Իհարկե, բյուջետային մուտքերի վրա ազդեցություն ունեցավ և կունենա, ըստ այդմ՝ պետք է մտածենք պարտքի շեմի մասին։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման տեսակետ հայտնեց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Կարծում եմ՝ կգտնենք այն հաշվեկշիռը, որը հնարավորություն կտա այս իրավիճակից դուրս գալ, մարտահրավերից բխող ռիսկերը չեզոքացնել, կառավարել և ունենալ կայուն սոցիալ-տնտեսական իրավիճակ»։
Անդրադառնալով 2021 թվականի պետական բյուջեի նախագծին՝ Գրիգորյանը նշեց, որ այն հաշվեկշռված և որակյալ տեսք ունի։
Հիշեցնենք՝ այսօր Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագիծը։
«Նախագիծը ունի ֆինանսական տրամաբանություն՝ կայուն տնտեսություն և կայուն սոցիալական վիճակ ունենալու համար»։