ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը դրական է գնահատել հրադադարի վերաբերյալ Երևանի և Բաքվի պայմանավորվածությունը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշն այսօր առավոտյան դրական է գնահատել հոկտեմբերի 26-ի ժամը 08:00-ին ուժի մեջ մտնող հրադադարի վերաբերյալ Երևանի և Բաքվի պայմանավորվածությունը:
ТАСС գործակալության փոխանցմամբ՝ գլխավոր քարտուղարի անունից հրապարակված հայտարարության մեջ նշվում է, որ Գուտերեշը ողջունում է Միացյալ Նահանգների, Հայաստանի և Ադրբեջանի կառավարությունների համատեղ հայտարարությունը, որում նշվում է, որ հումանիտար հրադադարը, որը համաձայնեցվել էր Մոսկվայում հոկտեմբերի 10-ին և վերահաստատվել հոկտեմբերի 17-ին Փարիզում, ուժի մեջ է մտնելու հոկտեմբերի 26-ի ժամը 08:00-ին: