Սա հայրենական պատերազմ է. Արցախի նախագահը Աղդամի մատույցներից ուղերձով դիմում է բոլորին (տեսանյութ)
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քիչ առաջ է վերադարձել առաջնագծից: Զինծառայողների հետ հանդիպումից հետո հենց խրամատներից՝ Աղդամի դիրքերից՝ թշնամուց մի քանի հարյուր մետր հեռավորությունից, ԱՀ նախագահը հանդես է եկել հատուկ տեսաուղերձով՝ ուղղված բոլոր հայրենակիցներին:
ԱՀ նախագահն այն ներկայացրել է իր էջում՝ նշելով՝ ուղերձով է դիմում հավատով, որ բոլորը մեկ մարդու նման կհետևեն իր կոչին, և Աստծո զորությամբ ու յուրաքանչյուրի անհատական մասնակցությամբ կկարողանանք պատվով դուրս գալ այս փորձությունից:
Նախագահը բոլորին կոչ է անում միանալ հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործին՝ նշելով, որ սա հայրենական պատերազմ է: