Իրանից կա պատասխան եւ ոչ միայն քաղաքական հայտարարությունների տեսքով. Հովհաննիսյան
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնում հրավիրված մամուլի ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այլ բան չեմ կարող ասել, դա վերաբերում է այլ պետությանը և նուրբ հարց է», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Ավելի ուշ Հովհաննիսյանը նաեւ հայտնեց, որ Ադրբեջանը չունի բավարար հնարավորություններ էֆեկտիվ գրոհների համար, դրա համար սկսել է դիմել պրովոկացիաների։ Նրանք պատսպարվում են Իրանի սահմանին՝ հրահրելով հայկական կողմին հարվածել այդ ուղղությամբ։ Դա ունի մի նպատակ՝ կոնֆլիկտ ստեղծել Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ։ «Մենք համոզված ենք, որ Իրանը հետեւում է այս գործողություններին եւ պետք է կանխի կամ ստիպի զերծ մնալ նման միավորումներից»,- գրել է նա։
ՊԲ-ն այսօր հայտնել էր, որ արցախա-ադրբեջանական ռազմական գործողությունների հարավային ուղղությունում ադրբեջանական ստորաբաժանումները մեծաթիվ խմբերով կուտակվում են անմիջապես արցախա-իրանական սահմանի երկայնքով (Արաքս գետի երկայնքով) և փաստացիորեն պատսպարվելով այդ սահմանով՝ փորձում են առաջ շարժվել: