Երեւանում եւ 8 մարզերում էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16։00 Թումանյան փ. 26, 26ա 39, 37, 37ա, 41, 42 շենքեր, Մաշտոցի պող. 20, 37 շենքեր, Մաշտոցի պող. 24, 34, 36 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նալբանդյան փ. 3, 13, 15 շենքեր, Նալբանդյան փողոցի սեփական տներ, Արամի փ. 2 շենք, Սարյան փ. 19-21 շենքեր, Պուշկինի փ. 40, 42, 44, 46,48 շենքեր, Տերյան փ. 3ա, 56 շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 11, 16 շենքեր, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Գայի պող. 3, 4, 5, 7, 7/1, 11, 13 շենքեր, Նոր Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 3, 5, 29/4, 29/5, 70/1, 70/2 շենքեր, Սաֆարյան փ. 2, Երիտասարդական փ. 7 շենքեր, Թոթովենցի փ. 1, 1/1, 2, 2/1, 3, 3/1, 4, 6, 6/1, 6/2 շենքեր, Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 17, 17/2 շենքեր, Նոր Նորք 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 36 շենք, Ավան՝ Հովհաննիսյան թաղ․ 25/1, 25/2 շենքերը, թիվ 104 մսուր-մանկապարտեզ, թիվ 164 դպրոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Նիզամի փողոցի սեփական տներ, Ֆրունզե փ․ 4/2, 4/3, 6/3, 6/4, 6/5, 6/6, 6/7, 6/8 շենքեր, Գ․Նժդեհի փ․ 24 շենքեր, Գ․Նժդեհի փ․ 28ա, 28բ, 28գ շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Անտառային փ. 164/5 շենք և սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ղափանցյան փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Խաչատրյան փ. 1/2, 1/4, 30, 32 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 132 դպրոց, թիվ 33 մանկապարտեզ, Լեփսիուսի փ. 1, 35 շենքեր, Ազատության 2-րդ նրբ. 5 շենք, Հր. Քոչարի փ. 24 շենք,
Կիևյան փ. 20 շենք, Բաղրամյան պող. 71 շենք, Արաբկիր 47փ. 4/1 և 49փ. 2 շենքեր,
Մամիկոնյանց փ. 11, 15 շենքեր, Սունդուկյան փ. 3, 3ա շենքեր
11։00-17։00 Արմավիր քաղաք մասնակի,
08։00-13։00 Պռոշյան համայնք,, ՍԼԼ գազ, ԱԻՍԱ գազ, Կովկաս ռեստորանային համալիր, Վանահովիտ թաղամաս, Պահածոների գործարան, Գագաթ արագ սպասարկման կենտրոն, Արտ Մարտինի, Նվեր Թորոսյան, Էվա ակ, Թիկունք զորամաս,
10։00-16։30 Եղվարդ համայնք` Գայի, Խանջյան, Զաքարյան, Սայաթ-Նովա, Շահումյան, Սպանդարյան փողոցներ, Կոմիտաս, Չարենցի, Աբովյանի, Իսահակյանի, Շիրակի Սաֆարյան փողոցներ մասնակի, Բոլոր հողեր, Կալեր թաղամաս, Ծիրանանոց թաղամաս մասնակի,
11։30-15։30 Եղվարդ համայնք` Արա Գեղեցիկ փողոց, Մովսես Եղվարդեցու փողոց մասնակի,
11։00-17։00 Ձորաղբյուր, Կապուտան, Գեղաշեն, Կամարիս գյուղեր, Արամուս գյուղ մասնակի,
12։00-14։00 Պռոշյան համայնք` Չաուշի փողոց, Աշտարակի խճուղի, Երևանյան փողոցը մասնակի,
10։30-13։30 Նոր Գեղի համայնք` Հարություն թ/ֆ, Զին/մաս, Ճգնաժամային կառավարման պետ․ ակադեմիա, Ղ․ Տելեկոմ, Նոր Գեղի Բանավան թաղամաս, Բիոգազ-1, Լուսակերտի թ/ֆ, Արգելի երկրաբան թաղամաս, Իլյա Ե/Կ,
13։30-16։30 Նոր Գեղի համայնք` Լուսակերտի թ/ֆ, Իլյա Նազարյան, Լիդեր բբը, Հարություն թ/ֆ, Լորի ՍՊԸ, Հ․Կիրակոսյան, Գ․ Սաֆարյան, Փառ(Ե/Կ), Նալբանդյան փողոց, Երկրաբան Ե/Կ(բնակչություն), Սառանարան 2 (ոչ բնակիչ-բաժանորդներ),
10։00-16։00 Մադինա գյուղ, Լեռնակերտ համայնքն ամբողջությամբ, Ներքին Գետաշենի որոշ թաղամասեր և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-14:00 Մասիս քաղաքի 1-ին փողոց մասնակի,Նոր թաղի 39 շենք,
11։00-13:00 Արարատ քաղաքի Չարենցի, Իսահակյան, Սպանդարյան, Խանջյան, Սերոբ Աղբյուր, Շահումյան փողոցներ մասնակի,