Պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանի եւ ԿԳՄՍ նախարարի հանդիպում-բանավեճը տեղի չի ունենա
Պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանի եւ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հանդիպում-բանավեճը տեղի չի ունենա:
Ուղիղ եթերում քննարկում ունենալու առաջարկը եղել էր Արսեն Ջուլֆալակյանի կողմից: Նա այդպիսով որոշել էր մեկընդմիշտ վերջ դնել իր պատգամավորական մանդատը վայր դնելու հետ կապված խոսակցություններին:
Նշենք, որ օրեր առաջ Ջուլֆալակյանը դիմել էր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին՝ պատգամավորական մանդատը վայր դնելու կապակցությամբ։ Նա ընդգծել էր, որ նման քայլի պատճառը ԿԳՄՍ նախարարի հետ ունեցած սկզբունքային անհամաձայնություններն են: Երեկ ասուլիսի ժամանակ այդ հայտարարությանն անդրադարձել էր Հարությունյանը՝ նշելով, թե Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել են 0 քննարկում: Պատգամավորը կարող էր այդ հարցերը բարձրացնել, եւ հնարավոր է, որ կոնկրետ քննադատության մի մասն ընդունեին, շտկումներ անեին:
Մեր այն հարցին՝ արդյո՞ք Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է բանավեճի հրավերը, ԿԳՄՍՆ լրատվական բաժնից պատասխանեցին, որ նման հանդիպում չի նախատեսվում: Նախարարությունը չպատճառաբանեց՝ քննարկումն ինչու չի կայանալու: