Կորոնավիրուսի 3250 թեստավորումից դրական է եղել 174-ը. մահացել է 82 տարեկան մի կին
Սեպտեմբերի 10-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45.326 դեպք, որից՝ 41.233-ը՝ առողջացած, 906-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2908 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 227.809 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 3250 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 174 նոր դեպք: Այսօր կա 210 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 82 տարեկան կին և ունեցել ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։