Արա Ֆիդանյանը նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ
ՀՀ վարչապետի առաջարկությամբ եւ նախագահի հրամանագրով ՀՀ փոխոստիկանապետ է նշանակվել գնդապետ Արա Ֆիդանյանը:
Նախագահի համապատասխան հրամանագրում մասնավորապես ասվում է.
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի.
Արա Ֆիդանյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի տեղակալ:
Նշենք, որ մինչ այս Արա Ֆիդանյանը զբաղեցնում էր Հայաստանի Հանրապետությունում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետի պաշտոնը:
ՀՀ փոխոստիկանապետի կենսագրությունը
Ֆիդանյանը ծնվել է 1979 թ. օգոստոսի 21-ին, Երևան քաղաքում:
1995-2000 թթ. սովորել է ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցում, ավարտելուց հետո՝ 10.04.2000 թ., նշանակվել է Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի անչափահասների գործերով բաժանմունքի օպերլիազոր, ապա՝ նույն բաժնի ՔՀ բաժանմունքի հետախուզության գծով օպերլիազորի պաշտոնում:
26.11.2003-03.12.2005 թթ.՝ ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի օպերլիազոր,
03.12.2005-26.03.2007 թթ.՝ ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի ինֆորմացիայի մշակման և վերլուծության բաժնի ավագ օպերլիազոր,
26.03.2007-15.01.2010 թթ.՝ ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի հատուկ կարևորագույն գործերով ավագ օպերլիազոր,
15.01.2010-09.11.2011 թ.՝ ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի պետ,
ՀՀ ոստիկանության պետի 09.11.2011 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետի պաշտոնին: