Վերին Կարմիրաղբյուրում գիշերը սպանել են 39-ամյա տղամարդու. ձերբակալվել է 35-ամյա երեւանցի (տեսանյութ)
Օգոստոսի 30-ի լույս 31-ի գիշերը սպանություն է տեղի ունեցել Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղում: Ոստիկանության Տավուշի բաժնի օպերատիվ խումբը Մելյանների թաղամասի առանձնատան բակում հայտնաբերել է 39-ամյա Ավետիք Աբգարյանի դին՝ տարբեր վնասվածքներով։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ իրավապահների անհետաձգելի օպերատիվ միջոցառումներով պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 2-ի սահմաններում, վիճաբանության ժամանակ Ավետիք Աբգարյանին ձեռքերով ու ոտքերով հարվածներ է հասցրել ու սպանել Երևանի 35-ամյա մի բնակիչ։ Նա բերման է ենթարկվել ու ձերբակալվել։
Դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզվում են։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է։