ԵՊՀ-ում հոգաբարձուների խորհրդի նիստ է՝ օրակարգային երեք հարցով. լրագրողներն առայժմ հնարավորություն չունեն ներս մտնել
Երեւանի պետական համալսարանում այսօր՝ ժամը 11:00-ին, պետք է մեկնարկեր հոգաբարձուների խորհրդի նիստը։ Այն հոգաբարձուների խորհրդի նոր կազմով առաջին նիստն է։ Այս պահին բուհի անվտանգության աշխատակիցները չեն թողնում, որ լրագրողները ներս մտնեն՝ նշելով, որ ավելի ուշ կհայտնեն՝ արդյոք կթույլատրվի՞ ներկա լինել նիստին:
Նշենք, որ քիչ առաջ այս մասին ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել ԵՊՀ մամուլի քարտուղար Գեւորգ Էմին-Տերյանը։ Նա նշել է, որ հոգաբարձուների խորհրդի նախկին նախագահ, այս պահին սովորական անդամ Գևորգ Մուրադյանը հանձնարարել է ԵՊՀ անվտանգության ծառայությանը թույլ չտալ, որ լրագրողները մտնեն շենք, քանի որ, պարետի որոշմամբ, արգելվում է 40 հոգուց ավելի մի տարածքում հավաքվելը։
Հավելենք, որ այսօրվա նիստի օրակարգում երեք հարց Է։ Առաջին հարցով նախատեսված է «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի, իսկ երկրորդ հարցով՝ քարտուղարի ընտրությունը։ Օրակարգային երրորդ հարցի ընթացքում Հոգաբարձուների խորհուրդը քննարկելու է «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի և «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղի տնօրենի մրցույթների գործընթացները։
Հ.Գ. Ավելի ուշ պարզ է դարձել, որ լրագրողների մուտքը նիստերի դահլիճ չի թույլատրվել: Նրանց առաջարկվել է հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ընթացքին ծանոթանալ եւ լուսաբանել հրապարակվելիք տեսանյութի միջոցով: