Երևանում 31-ամյա կինը ծննդաբերել է, երեխային փաթեթավորել պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ և գցել աղբարկղը, նա ձերբակալվել է
30/07/2020 schedule10:12
Հուլիսի 29-ին զարհուրելի դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22։40-ի սահմաններում «Քանաքեռ-Զեյթուն» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «արգանդի արյունահոսություն» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի կին, տեղեկացնում է Shamshyan.com-ը։
Ըստ կայքի՝ հիվանդանոց մեկնած ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխվածը Երևանի բնակիչ 31-ամյա Արմինե Հ.-ն է, որը նույն օրը՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում, Երևանում գտնվող իր աշխատավայրում ծննդաբերել է, ապա երեխային փաթեթավորելով պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ՝ նետել աղբարկղը։
Կայքի տեղեկություններով՝ փաստի առթիվ քննչական բաժնի ավագ քննիչ Սարգսյանի որոշմամբ՝ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի (սպանություն) հատկանիշներով: