Այս պահին իրավիճակը հանգիստ է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Դեռ երեկ 18։00-ից սկսած, ըստ էության, լարվածության աստիճանական նվազում է տեղի ունեցել առաջնագծում. կրակոցները նվազել են։
Այս մասին այսօր Իջեւանում ստեղծված Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց կենտրոնի համակարգող Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«00։15-ից սկսած՝ գրեթե լիարժեք դադար է տեղի ունեցել։ Չեն կիրառվել հատկապես մեծ տրամաչափի զենքեր, հրետանային միջոցներ եւ այլն, բայց մինչեւ այդ ժամը որոշակի խախտումներ, որոշակի կրակոցներ եղել են»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ դրանից հետո հանգիստ է, այս պահին շարունակվում է այդ վիճակը. «Ի սկզբանե կարող եմ ասել, որ արցախյան հատվածում էլ է հանգիստ եղել, որեւէ արտառոց բան տեղի չի ունեցել, եւ Աստված տա՝ այդպես էլ շարունակվի»։
Հովհաննիսյանը ցավակցական խոսք հայտնեց երեկվա 4 զոհերի մահվան կապակցությամբ։ Նա նաեւ տեղեկացրեց, որ երեկ երեկոյան հակառակորդը եւս ամփոփել է իր զոհերի թիվը՝ նշելով 12 զոհի մասին։