Երեկ ունեցել ենք վատ իմաստով բացարձակ ռեկորդային թիվ՝ 771 նոր դեպք․ Արսեն Թորոսյան
Երեկ ունեցել ենք վատ իմաստով բացարձակ ռեկորդային թիվ՝ 771 նոր դեպք՝ կատարված 2336 հետազոտությունից։ Այս մասին այսօր ՀՀ Կառավարության նիստի սկզբում ասաց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Տոկոսի առումով նոր դրական դեպքերի թիվը կատարված հետազոտություններից տատանվում է 30 տոկոսի սահմաններում։ Առավոտյան ժամը 09։00-ի դրությամբ ունենք ընդամենը 51 քաղաքացի, որ կարիք ունի տեղափոխվելու կորոնավիրուսային հիվանդությամբ զբաղվող հիվանդանոցներ, որոնցից ընդամենը 2-ն է գտնվում տանը, 49-ը այլ հիվանդանոցներում է։
Բոլոր վերակենդանացման բաժանմունքներում մի քանի ազատ տեղ կա, բայց այդ տեղերի ազատվելը եւ զբաղված լինելը շատ արագ է տեղի ունենում։ Ծանր եւ ծայրահեղ ծանր քաղաքացիների թիվը նույնպես կայուն է. 502՝ ծանր վիճակում, 113՝ ծայրահեղ ծանր։ Թոքերի արհեստական օդափոխության սարքերին միացված այս պահին ունենք 40 հոգի»,- նշեց նախարարը։