Ֆրանսիացի բժիշկների երկրորդ խումբն արդեն «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում է
ԲԿ-ի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ վերակենդանացման բաժանմունքում իրականացված համայցի ժամանակ մեկ շաբաթ Հայաստանում գտնվող ֆրանսիացի բժիշկների առաջին խմբի ղեկավար Ալեքսանդր Մինյոնը խնդրել է նորեկ գործընկերներին անձամբ ծանոթացնել բաժանմունքում բուժում ստացողների առողջական վիճակին:
Նա հպարտացել է, որ հայ գործընկերների հետ այս կարճ ընթացքում արդյունավետ են աշխատել՝ կատակով ավելացնելով, որ եթե իրեն աշխատանքի վերցնեն բուժկենտրոնում, հետ չի վերադառնա: Ֆրանսիայից ժամանած բժիշկների նոր խմբի ղեկավարը Մարսելի «Նորտ» հիվանդանոցի հայազգի հայտնի բժիշկ Լորան Փափազյանն է:
Նրանից բացի, մեկ այլ հայ ռեանիմատոլոգ-անեսթեզիոլոգ էլ է եկել՝ Հայկ Վարդանյանը, որը 26 տարի է արդեն՝ բնակվում է Փարիզում և իր այցի մասին հայաստանաբնակ հարազատներին դեռ տեղյակ չի պահել: