Ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու համար ԱԺ տարածքից բերման է ենթարկվել 103 անձ
Ազգային ժողովի դիմաց այսօր բողոքի ակցիա իրականացնողներից ժամը 11:00-ի դրությամբ բերման է ենթարկվել 103 անձ:
Այս մասին ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց ոստիկանության լրատվական ծառայության աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել ՀՀ ՎԻՎՕ-ի 182-րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու համար:
Հիշեցնենք՝ Ազգային ժողովի դահլիճում այս պահին պատգամավորները քննարկում են ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդությունը, որից հետո տեղի է ունենալու քվեարկություն: Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել է, որ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր ԱԺ-ում ելույթ ունենալու է: ԱԺ նիստին զուգահեռ բակում վաղ առավոտից լարված իրավիճակ էր. քաղաքացիները ակցիա էին իրականացնում՝ ի պաշտպանություն Ծառուկյանի: Այժմ իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է, տարածքը՝ սակավամարդ: Քաղաքացիների մի մասը տեղափոխվել է ԱԺ-ին հարակից Սիրահարների այգի: