ԱԺ-ի շենքի մոտ կենտրոնացած են մեծ թվով ոստիկանական ուժեր. կան բերման ենթարկվածներ
Ազգային ժողովի շենքի մոտ այս պահին տեղակայված են ոստիկանական մեծ թվով ուժեր, հավաքվել են մեծաթիվ քաղաքացիներ, որոնց շուրջ եւ ԱԺ դարպասների առջեւ ոստիկանական պատ է կազմվել:
Ոստիկանությունը պարբերաբար հորդորում է հավաքի մասնակիցներին լքել հավաքի վայրը՝ նրանց տրամադրելով ողջամիտ ժամկետ: Արդեն իսկ կան մի շարք բերման ենթարկվածներ:
Հիշեցնենք՝ Ազգային ժողովի դահլիճում պատգամավորները քննարկում են ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդության վերաբերյալ հարցը, որից հետո տեղի է ունենալու քվեարկություն: