Մեղրաձորի չշահագործվող ոսկու հանքում 3 տղամարդիկ մահացել էին հանքահորի գազի սուր թունավորումից. 6 մարդ հիվանդանոցում է
Պարզվում է՝ Մեղրաձորի չշահագործվող ոսկու հանքում 3 տղամարդիկ մահացել էին շմոլ գազի սուր էկզոգեն թունավորումից: բացի նրանցից, կան եւս 6 տուժածներ, նրանք բոլորը հոսպիտալացվել են:
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, գիշերը Ժամը 00։40-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Հրազդանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «սուր էկզոգեն թունավորում՝ հանքահորի գազով» ախտորոշմամբ իրենց մոտ են տեղափոխվել մի խումբ քաղաքացիներ։
Հիվանդանոց մեկնած իրավապահները պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխվածներն են Մեղրաձոր գյուղի բնակիչներ՝ 28-ամյա Վահան Եփրեմյանը, 30-ամյա Սահակ Սահակյանը, 36-ամյա Աղասի Ղազարյանը, 34-ամյա Գեղամ Խաչատրյանը, 53-ամյա Գևորգ Եփրեմյանը և 42-ամյա Վարդան Սեփոյանը։
Պարզվել է, որ նշված անձինք թունավորվել են, երբ «Մեղրաձոր-Գոլդ» ՍՊԸ-ին պատկանող, չշահագործվող հանքախորշից փորձել են դուրս բերել համագյուղացիներ՝ 34-ամյա Բագրատ Խաչատրյանի, 29-ամյա Հայկ Սաֆարյանի և 27-ամյա Արամ Գոգոլյանի դիերը։ Նշված անձինք եղել են նշված հանքախորշի «Քյալբաջար» կոչվող հանքախորշի հատվածում։
Դատաբժիշկը, զննելով հանքահորից դուրս բերված 3 դիերը, հայտնել է, որ արտաքին զննությամբ դիակների վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Կայքի տեղեկություններով՝ հիվանդանոց տեղափոխվածներն  աշխատում են  ՍՊԸ-ում՝ որպես հանքափորներ։
Ավելի վաղ հայտնեկ էինք, որ Մեղրաձոր համայնքի մոտակա չշահագործվող ոսկու հանքի հորանում երեք տղամարդու դի էր հայտնաբերվել: Հորանում հայտնաբերվել էին Հայկ Ս․-ի (ծնված 1986 թ.), Բագրատ Խ․-ի (ծնված 1991 թ.) և Արամ Գ․-ի (ծնված 1993 թ․) դիերը: