«Սոցիալական դիստանցիա չկա՞». Կարեն Կարապետյանն ԱԺ-ում մասնակցում է Ապրիլյան պատերազմի հարցով հանձնաժողովի նիստին
Ազգային ժողովում մեկնարկեց Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովի նիստը: Հանձնաժողովի այսօրվա հատուկ հյուրը ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանն է: Վերջինս արդեն ԱԺ-ում է: Երբ լրագրողները մոտեցան՝ փորձելով հարցեր ուղղել՝ Կարապետյանն ասաց. «Սոցիալական դիստանցիա չկա՞»:
Նախկին վարչապետը խոստացավ լրագրողների հարցերին պատասխանել նիստից հետո:
Հիշեցնենք՝ 2017-ի մարտի 1-ին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատասխանելով այն ժամանակ ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի հարցին՝ Կարապետյանը հայտարարել էր, թե Ապրիլյան դեպքերի ժամանակ մենք ունեինք բազմաթիվ դեպքեր, երբ որ մեր ռազմական տեխնիկան չէր աշխատում անորակ վառելիքի պատճառով:
Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները քննող ԱԺ հատուկ հանձնաժողովն իր աշխատանքները ավարտելու է հունիսին՝ 2016-ի ապրիլի քառօրյա պատերազմի հանգամանքների մասին զեկույցի հրապարակմամբ:
Հանձնաժողովի վերջին հյուրերից էին Սերժ Սարգսյանը, Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Լեւոն Մնացականյանը: Հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու հրավեր ուղարկվել է նաեւ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովին: Վերջինս, սակայն, դեռ չի ընդունել հրավերը: