«Հաղթանակ» զբոսայգի և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն տանող բոլոր ճանապարհները վաղը փակ են լինելու
Նոր կորոնավիրուսի համավարակի տարածումը կանխելու նպատակով մայիսի 9-ին փակ են լինելու «Հաղթանակ» զբոսայգի և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն տանող հետիոտների ու տրանսպորտային միջոցների համար նախատեսված բոլոր ճանապարհները։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ եռատոնի շրջանակում տեղի կունենան միայն պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումներ, իսկ մասսայական միջոցառումները հետաձգվում են:
Նշվում է, որ կարգը խախտելը կառաջացնի իրավական հետևանքներ։
Համավարակի տարածման այս պայմաններում անդառնալի հետևանքներից խուսափելու համար ոստիկանությունը կոչ է անում բոլորին ըմբռնումով մոտենալ որոշմանը։