ՊԲ-ն ներկայացնում է Արցախի օդային տարածք մուտք գործած խոցված անօդաչու թռչող սարքի մնացորդների լուսանկարները
22/04/2020 schedule18:37
ԱՀ ՊՆ-ն հրապարակել է ապրիլի 21-ին՝ ժամը 13:07-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների հարավային հատվածում խոցած անօդաչու թռչող սարքի մնացորդների լուսանկարները:
Հիշեցնենք, որ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները, հավաստանշելով ադրբեջանական «ORBITER» տիպի անօդաչու թռչող սարքի մուտքը Արցախի օդային տարածք, բերվել են համապատասխան աստիճանի մարտական պատրաստականության և գրագետ գործողությունների արդյունքում երեկ՝ ժամը 13:07-ի սահմանում, խոցել այն: