Մահացել է դիվանագետ Ռուբեն Շուգարյանը
ԱՄՆ-ում այսօր մահացել է հայ քաղաքական գործիչ, դիվանագետ Ռուբեն Շուգարյանը։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է դիվանագետի որդին՝ Նարեկ Շուգարյանը։ «Խոր վշտով տեղեկացնում ենք, որ սիրված հայրը և ամուսինը, դեսպան Ռուբեն Շուգարյանը մահացել է այսօր առավոտյան Բոստոնում՝ Մասաչուսեթս նահանգում, անցյալ շաբաթ տարած ինսուլտից հետո»,- ասված է որդու գրառման մեջ:
Ռուբեն Շուգարյանը ծնվել է 1962 թվականի հոկտեմբերի 19-ին, Մոսկվայում։
1980-1985 թթ․ նա սովորել է Երևանի Վալերի Բրյուսովի անվան օտար լեզուների պետական ինստիտուտում:
1985-1989 թթ․՝ Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության ֆակուլտետում։
Հայաստանի գիտությունների ակադեմիայի արևելագիտության ինստիտուտից ստացել է գիտությունների թեկնածուի աստիճան (համաշխարհային պատմություն և միջազգային հարաբերություններ)։
1993-1999 թթ․ Ռուբեն Շուգարյանը եղել է ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, այնուհետև 1999-2005 թթ․  ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ։
2005-2008 թթ․ Իտալիայում, Իսպանիայում և Պորտուգալիայում համատեղությամբ եղել է ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայր՝ Հռոմ)։