Միջադեպ Շուշիի ընտրատեղամասում. ընտրողը լուսանկարել է քվեաթերթիկը, հանձնաժողովի անդամները պահանջել են ջնջել (տեսանյութ)
31/03/2020 schedule14:46
Շուշիի 7/1 ընտրատարածքում այսօր միջադեպ է գրանցվել. ընտրողներից մեկը քվեախցում իր ընտրությունը կատարելուց հետո նաեւ լուսանկարել է իր քվեաթերթիկները։ Այդ մասին իմացել են տեղամասում ներկա հանձնաժողովի անդամներն ու դիտորդները եւ պահանջել ջնջել լուսանկարները: Քվեաթերթիկները քվեարկված են եղել նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանի եւ նրա ղեկավարած «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության օգտին։
Միջադեպին արձագանքել է Հարությունյանի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը: «Շուշիի 7/1 ընտրատարածքում տեղի ունեցած միջադեպը սադրանք է եւ որեւէ կապ չունի մեր նախընտրական շտաբի աշխատանքների հետ: Պահանջում ենք, որպեսզի այդ մասին վկայող տեսանյութը համապատասխան կերպով քննվի իրավապահ մարմինների կողմից»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Պողոսյանը, ապա հավելել. «Թարմացում. քիչ առաջ պարզեցինք, որ տեսանյութի հերոսը նախագահի թեկնածուներից մեկի շտաբի պետի մայրն է»: