Հոլիվուդյան դերասան Մարկ Բլումը մահացել է կորոնավիրուսի բարդացումներից. Daily Mail
Հոլիվուդյան դերասան Մարկ Բլումը, որն առավել հայտնի է «Կոկորդիլոս Դանդի» եւ «Կույր ժամադրություն» ֆիլմերից, մահացել է կորոնավիրուսի հետեւանքով բարդացումների պատճառով: Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը՝ նշելով, որ դերասանը 69 տարեկան էր:
Playwrights Horizons թատերական ընկերությունն իր «Թվիթերում» նշել է, որ Բլումը ոչ միայն ընկերության վաղեմի բարեկամն էր, այլեւ հրաշալի դերասան:
Մարկ Բլումը խաղացել է ավելի քան 80 դերերում, այդ թվում՝ «Կլան Սոպրանո», «Համարյա ընտանիք», «Օրենք եւ կարգուկանոն»: Մի քանի տասնամյակ է, ինչ նա աշխատում էր բրոդվեյյան թատրոնում: