Ծաղկաձորի հյուրանոցներում մարտի 8-ին շատ ամրագրումներ են եղել, խուճապ չկա. Կոտայքի մարզպետ
Ծաղկաձորում շատ արեւային, ջերմ եղանակ է, վերեւում ձյուն կա, տուրիստները շատ են: Այս մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ ասաց Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը: Նա նշեց, որ չնայած կորոնավիրուսի հետ կապված խուճապին, հյուրանոցներում բավականին շատ ամրագրումներ են եղել մարտի 8-ին: «Խուճապային տրամադրություն ունեցանք միայն առաջին օրը, բայց այս պահին արդեն բնականոն վիճակ է քաղաքում»,- ասաց մարզպետը:
Պետրոսյանը հավելեց նաեւ, որ Ծաղկաձորի քաղաքապետը մարտի 8-ին բարձրացել է Գոլդեն Փելես եւ շնորհավորել կանանց եւ աղջիկների տոնը, ուստի որեւէ արտառոց բան չկա:
Հիշեցնենք, որ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում մեկուսացվել է 32 մարդ, ովքեր Իրանից ժամանած ինքնաթիռում շփվել են կորոնավիրուսով հիվանդ մարդու հետ: