ԿԸՀ-ն վաղը արտահերթ նիստ կգումարի. օրակարգում է Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի հարցը
2020 թվականի փետրվարի 11-ին՝ ժամը 09:30-ին, ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը արտահերթ նիստ կգումարի: Այս մասին հայտնում է ԿԸՀ լրատվական ծառայությունը:
Նիստի օրակարգում հետեւյալ հարցերն են՝
1. ՀՀ Սահմանադրության փոփոխություններ 2020 թվականի ապրիլի 5-ի հանրաքվեի նախապատրաստման եւ անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը հաստատելու մասին:
2. Երեւանի ավագանու անդամ ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած ավագանու անդամի մանդատը «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուին տալու մասին արձանագրության կազմում:
3. 2020 թվականին մարտի 15-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում հանձնաժողովի նախագահի եւ քարտուղար պաշտոնների բաշխումն ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքի միջեւ սահմանելու մասին: