Վարչապետը «Իմ քայլը» խմբակցության հետ քննարկել է 2019-ին տեղի ունեցածն ու 2020-ի մարտահրավերները
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման ժամանակ քննարկվել է 2019 թվականին տեղի ունեցածը, 2020 թվականի տեսլականը։
Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում փակ նիստից հետո ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ Նա նշեց, որ հարցեր են տվել, վարչապետից ստացել պատասխաններ։ ԱԺ փոխխոսնակը հավելեց, որ նման հանդիպումներ միշտ եղել են եւ էլի լինելու են, որեւէ արտառոց բան, որեւէ ենթատեքստ այստեղ փնտրել պետք չէ:
«Հիմնականում 2019-ին արված աշխատանքն ենք քննարկել, 2020-ի մարտահրավերները։ Նպատակ է դրվում, որ ինչ արդյունքներ գրանցվել ենք 2019 թվականին, 2020 թվականին կրկնապատկենք, պետք է էլ ավելի շատ աշխատանք ու գործ անել, առաջ գնալ»,-ասաց Սիմոնյանը՝ հավելելով, որ խորհրդարանի աշխատանքից վարչապետը գոհ է։
Խոսելով մամուլի հրապարակումների մասին, ըստ որոնց՝ ԱԱԾ նախկին պետ Արթուր Վանեցյանը հակաքարոզչություն է իրականացրել Նիկոլ Փաշինյանի դստեր ու կնոջ նկատմամբ, նաեւ պետական հեղաշրջում է նախապատրաստել՝ Ալեն Սիմոնյանն ասաց, որ դրան որեւէ կերպ չի վերաբերում։