Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ. Նիկոլ Փաշինյանը հարցաքննվում է Քննչական կոմիտեում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այս պահին հարցաքննվում է քննիչի առանձնասենյակում: Սա Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ է, որ երկրի ղեկավարը ներկայանում է Քննչական կոմիտեի առաջին հրավերով:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ հրապարակելով լուսանկար քննիչի առանձնասենյակից եւ հավելելով, որ «Քաղաքական հետապնդման տարրերը ակնհայտ են»:
Վարչապետը չի հստակեցրել, թե ինչ գործի շրջանակներում է հարցաքննվում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ նաիրա Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ վարչապետը այս պահին հարցաքննվում է քննչական կոմիտեում.
«Իսկ թե կոնկրետ որ գործի շրջանակներում, թույլ տվեք այս պահին չբացահայտել»,-նշեց Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ 2019-ի ապրիլին էլ, դարձյալ վարչապետության շրջանում, վկայի կարգավիճակով Նիկոլ Փաշինյանը հարցաքննվել էր դատարանում: Նա այցելել էր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի «Շենգավիթ» նստավայր եւ որպես վկա հարցաքննվել «Ելք» դաշինքի անդամների և Արթուր Այվազյանի միջև 2017 թ. ԱԺ ընտրություններից 2 օր առաջ՝ մարտի 31-ին, տեղի ունեցած միջադեպի գործի շրջանակում: