Երևանում և ևս 4 մարզում սպասվում են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 10-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11:00-15։00 Խաղաղ Դոնի փ. 23 շենքի 1-8 մուտքերը,
11:00-17։00 Ամիրյան փ. 10, 12 շենքերը, Մաշտոցի պող. 20 շենքը, Բուզանդի փ. 45-55 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 43 շենքը, Մոլդովական փողոցի օդային գծից սնվող սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան 1-ին նրբ. 4, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 29, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 12 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սպորտ դպրոցը, թիվ 98 դպրոցը, թիվ 6 ուսումնարանը, թիվ 131, 138 մանկապարտեզները, Նորագավիթի 1-ին, 8-րդ փողոցները, 1-ին փ. 3-րդ նրբանցքի սեփական տները, Ղարիբջանյան, Կատովսկու, Մուսաելյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 17/5, 19, 19/6, 21, Վ. Փափազյան փ. 21, 21/1, 21/2 շենքերը, Սևաստոպոլյան նրբ. 40-51, Սեպուհի փ. 20-29 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Դավթաշեն 3-րդ թաղ. 12, 4-րդ թաղ. 27 շենքերը, Նորաշեն թաղ. 32, Շինարարների փ. 15, Իսակովի փ. 52/2, 52/3, Անդրանիկի փ. 10 շենքերը, Հակոբյան փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-12:00 Արարատ քաղաքի Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավայի՝ 9, 10, 11, 12, 13, 14 շենքերը,
10:00-16:00 Մասիս քաղաքի Հանրապետության 9-րդ 10-րդ փողոցները և 4-րդ, 5-րդ, 6-րդ նրբանցքները՝ մասնակի,
10:30-13:00 Մրգավետ գյուղը՝ մասնակի,
10:30-16:00 Արտաշատ քաղաքի Պատկանյան փողոցը՝ մասնակի,
11:30-16:00 Վերին Արտաշատ գյուղը՝ մասնակի,
10:00-13:00 Ելփին գյուղը՝ մասնակի,
10:00-16:00 Վայք քաղաքի Մոզ թաղամասը՝ մասնակի,
10։00-16։00 Գեղաշեն, Կապուտան գյուղերը՝ մասնակի, Աբովյան քաղաքի թիվ 2-րդ և 8-րդ միկրոշրջանները՝ մասնակի, Սարալանջի 16 շենքը և 10-րդ, 11-րդ փողոցները, Էներգետիկական քոլեջի հանրակացարանը, ԼՏ Միքայել, Արարատ լադա, Արզնու թռչնաբուծական ֆաբրիկան, Ակնալիճ, Արիկո ՓԲԸ, Մոսկվա հոթել, ՓԲԸ, «Բոխա» ՍՊԸ, «Կարեն Պողոսյան» ԱՁ, Արզնի 4-րդ թաղամասը, «Գազ գրուպ» ՍՊԸ, «Պրո բիզնես» ՍՊԸ, Բիթեր ռիվեր, Ռ. Թորոսյան, Բաբլոյան, Թագուշ Կուրղինյան ԱՁ-ները,
10։30-11։30 Անտառտնտեսություն, Նելլի ՍՊԸ, Զարուհի Շապարոնյան խոզաբուծական ֆերման,
14։00-16։00 Բալահովիտ գյուղը, Ռազմական ոստիկանության վարչական շենքը, Երկաթբետոնե Կոնստրուկցիաների գործարանը,
14։30-16։00 Նավամթերք ՍՊԸ, Անգար, Կլոպատրա (Շանգրիլա), Ա. Ավագյան, Գ. Հովսեփյան ՍՊԸ, Գեղարդ Ա/Կ-ն, Քիմիագործ Ա/Ը, Անիրա քլաբ ՍՊԸ, Պտղնի-Արծիվ-2 Ա/Ը, Ալմիրա ՍՊԸ, Զին. մասը 95414, Յուկագո, Սարանիստ ՍՊԸ, ԱրմԳլաս
15։00-16։00 Պռոշյան գյուղը, հարակից հանրային բաժանորդները,
11։00-13։00 Գավառ քաղաքի Արծվաքար թաղամասը՝ մասնակի, Սայադյան փողոցին հարող տարածքը՝ մասնակի, ԱԻՆ-ը և Արմենտել ընկերության բջջային կայանը:
10:30-16:30 Գորիս քաղաքի Առաքելյան, Սարգսյան, Նոր կյանք, Քոլատափ փողոցները, Երևանյան, Արցախյան խճուղիները,
11:00-17:00 Շաղաթ գյուղը՝ մասնակի:
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, Ձեր իրավունքներին կամ պարտականություններին վերաբերող, ինչպես նաև այլ հարցերի առնչությամբ կարող եք զանգահարել Երևան քաղաքի բնակիչները 1-80 և 0 8000 0 180 և մարզերի բնակիչները՝ 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով: