Տնտեսական հեղափոխությունը կոռուպցիայի վերացման հետ ոչ մի կապ չունի․ Ծառուկյան
Տնտեսական հեղափոխությունը կոռուպցիայի վերացման հետ ոչ մի կապ չունի: ԱԺ-ում՝ լրագրողների հետ զրույցում, նման տեսակետ հայտնեց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանի հայտարարությանը, որ կոռուպցիայի բացակայությունն արդեն վկայում է տնտեսական հեղափոխության մասին:
Ծառուկյանի համոզմամբ՝ տնտեսական հեղափոխության համար ոլորտներում պետք է գումար դնեն, զարգացնեն, որ մարդիկ կարողանան գումար ստանալ: Նրա խոսքով՝ բյուջեում գրված կապիտալ ծախսերի համար 400 միլիոն դոլարը, որը պետք է դրվեր ոլորտները զարգացնելու համար, որպեսզի տարեկան 5-15 տոկոս աճ լիներ, բանկում տոկոսներով դրված է. «Վարկ են վերցնում բերում, բայց այն օգտագործելու փոխարեն տանում դնում են բանկում: Կապիտալ ծախսերը չենք կատարել, ո՞նց կարող է տնտեսական հեղափոխություն լինել»: