Կարծում եմ՝ ելքը պարզ է. Ռուստամ Բադասյանը՝ Նաիրի Հունանյանի դիմումի մասին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ԱԺ-կառավարություն հարց ու պատասխանի ժամանակ հաստատեց, որ 1999-ի հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ-ում իրականացված ահաբեկչության պարագլուխ Նաիրի Հունանյանը դիմել է վաղաժամ ազատման հայցով։
Ի պատասխան պատգամավոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի հարցի՝ Բադասյանն ասաց, որ 20 տարվա ազատազրկումից հետո նրան տրվում է այդպիսի դիմում ուղղելու հնարավորություն։ Իսկ դիմումի ստացումից հետո, ինչպես ներկայացրեց Բադասյանը, պրոբացիայի եւ քրեակատարողական ծառայությունները պետք է հանդես գան եզրակացություններով։
Եթե երկուսն էլ տալիս են դրական եզրակացություն, միջնորդություն է ներկայացվում դատարան, եթե կառույցներից մեկը տալիս է դրական, մյուսը՝ բացասական, ապա դիմողի գրավոր հայցով դիմումը քննվում է դատարանում, եւ եթե երկու կառույցն էլ բացասական եզրակացություն են տալիս, հարցի քննարկումը համարվում է մերժված։
Բադասյանը հայտնեց, որ Քրեակատարողականն արդեն իսկ տվել է բացասական եզրակացություն, իսկ Պրոբացիոնը շարժվելու է նույն չափանիշներով՝ գնահատական տալու համար։