Երևանում և 7 մարզում այսօր սպասվում են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 10-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-16։00 Նուբարաշեն 1փ. 6-27, 21; 9փ. 1-32; 18փ. 1-8; 20փ. 1-15 սեփական տները,
11։00-17։00 Նորք Մարաշ՝ Արմենակյան փողոցի սեփական տները, Նորքի տուն-ինտերնատը, Ռուսաստանի դեսպանատան մասնաշենքը, Նորքի 7, 9, 10, 11, 13 փողոցների սեփական տները և 13 փողոց 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Նորք թաղամասի Սերո Խանզադյան փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Ն․ Սաֆարյան փողոցին հարակից սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Առաքելյան փ. 66, 68, 70 շենքերը և Հակոբյանց փողոցը, ՀԱ Բ-2 թաղ․Անդրանիկի 123 շենքը, Բաբաջանյան փ. 30 շենքը, Օհանովի փ. 17 շենքը Դավթաշեն 2-րդ թաղ․ 40, 41, 42, 43, 44, 45 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Դավթաշեն 4-րդ թաղ․ 7, 8, 9, 10, 11 շենքերը, Անդրանիկի փ. 49, 43, 51, 45, 47, 53 շենքերը, Քանաքեռ 16 փողոցի սեփական տները, Ծարավ Աղբյուրի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արշակունյաց պող․ 48/2, 50 շենքերը, թիվ 6 հիվանդանոցը, Արարատյան փ․ 7, 9 շենքերը, Բագրատունյաց պող․25/27 շենքերը, Ներքին Շենգավիթ 9 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,
10։00-14։00 Այգավան, Ավշար գյուղերը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Դաշտավան, Դարբնիկ, Զորակ, Նիզամի, Դարակերտ, Արգավանդ, Ազատաշեն, Արբաթ, Գեղանիստ, Գետափնյա, Հայանիստ, Նորաբաց, Սայաթ-Նովան, Հովտաշատ, Խաչփառ և Ղուկասավան գյուղերը, Մասիս քաղաքի Նոր, 2-րդ թաղամասերը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սուրենավան և Նոր Կյանք գյուղերը մասնակի,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Բակունցի, Բուդաղյան փողոցները մասնակի,
11։00-15։00 Արտաշատ քաղաքի Արարատյան փողոցը մասնակի,
10։00-15։00 Գնդեվազ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Զառիթափ գյուղը,
10:00-16։00 Ջրվեժի՝ Մայակ և Բանավան թաղամասը, «Վեոն Արմենիա», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները և հարակից որ բնակիչ- բաժանորդները, Աբովյան քաղաքի Հանրապետության փ. 15 բազմաբնակարան շենքը, Գեղաշեն համայնքը մասնակի և հարակից որ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Ծովասար համայնքն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-13։00 Կարճաղբյուր գյուղը, «Սևան-Իշխան» ՍՊ ընկերությունը և Զինմասը,
10:00-16:00 Անիի տարածաշրջանի Անիպեմզա գյուղը և Անիպեզմա բանավանը, Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղի հյուսիսային մասը մասնակի, Արթիկի տարածաշրջանի Փոքր Մանթաշ գյուղի դպրոցի թաղամասը,
11:00-16:00 Գյումրի քաղաքի Չարենցի փողոցը և Պարույր Սևակի փողոցի վերջնամասը,
11:00-17:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Գոգհովիտ, Ցողամարգ, Թորոսգյուղ և Արփինե գյուղերը,
10:00-12:00 Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան փողոցը մասնակի,
11:00-13:00 Սիսիան քաղաքի Գայի թաղ. 12, 13, 14, 15 շենքերը, Տերյան, Բակունցի, Աղայան, Սայաթ-Նովա, Սպանդարյան, Կամոյի, Մկրտումյան, Շահումյան փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,