Երեւանի քաղաքապետարանը «Սանիթեք»-ին փոխանցել է 160 միլիոն դրամ օգոստոսի երկրորդ կեսի համար. Հակոբ Կարապետյան
Երեւանի քաղաքապետարանը այսօր Սանիթեկ ընկերություններին է փոխանցել ընդհանուր առմամբ 160 միլիոն դրամ՝ 2019-ի օգոստոս ամսվա երկրորդ կեսին մատուցած ծառայությունների դիմաց։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երեւանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
«Հորդորում ենք «Սանիթեք» ընկերությունների ղեկավարությանն այդ միջոցներն առաջնահերթ ուղղել սեփական աշխատակիցների նկատմամբ ունեցած աշխատավարձային պարտավորությունների կատարմանը։
Հայտնում ենք նաեւ, որ Երեւանի քաղաքապետարանը «Սանիթեք» ընկերությունների նկատմամբ այլեւս որեւէ ֆինանսական պարտավորություն չունի՝ հաշվի առնելով ս.թ. օգոստոսի 29-ից ի վեր Երեւան քաղաքում աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման ծառայությունների իսպառ դադարեցման փաստն այդ ընկերությունների կողմից»,- ասված է նրա գրառման մեջ:
Վերջին շրջանում Երեւանի քաղաքապետարանի եւ «Սանիթեք» ընկերության միջեւ հեռակա բանավեճ էր ընթանում հուլիս օգոստոս ամսվա վճարումների հետ կապված: Դրան զուգահեռ «Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցները Երևանի քաղաքապետարանի շենքի առջև բողոքի ակցիաներ էին իրականացնում՝ պահանջելով լուծել իրենց չվճարված աշխատավարձերի հարցը: