Վահագն Հարությունյանի խափանման միջոցի գործով բողոքը քննող դատավորի անունը հայտնի է
Մարտի 1-ի գործով քննչական խմբի նախկին ղեկավար Վահագն Հարությունյանի խափանման միջոցի գործով բողոքը քննում է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Նարինե Հովակիմյանը: Այս մասին տեղեկացանք դատարանից:
Սույն գործով բողոք է ներկայացրել դատախազ Պետրոսյանը. վերջինս բողոքարկել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Մաթեւոսյանի հունիսի 3-ի որոշումը, որով մերժվել է Հարությունյանին կալանավորելու Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը:
Գործով արդեն իսկ նիստ եղել է, սակայն դեռ վերջնական որոշում չի կայացվել: Հարությունյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել ապացույցներ կեղծելու, պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ, ինչպես նաեւ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու մեջ, որը զուգորդվել է բռնությամբ: Նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում: