Երևանում և ևս 8 մարզերում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 27-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Պուշկինի փ. 42, 44, 46, 48 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի թաղի փողոցները և շարքերը մասնակի, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորք Մարաշ՝ Արմենակյան փողոցի սեփական տները, Նորքի տուն-ինտերնատի շենքը, Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանության մասնաշենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Հաղթանակի 2, 3, 6, 11 փողոցները, Հաղթանակի 9-րդ փողոցի 2-րդ նրբանցքը, Հաղթանակի 4-րդ փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Ջուղայի փ. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 շենքերը, Նանսենի փ. 1ա, 1, 2, 3, 4, 4/1, 5, 5/1, 5/2, 5/3, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 15/1, 16/1, 16, 17, 18, 18/1, 19, 20, 21, 21/1, 21/2, 21/3 շենքերը, Նանսենի 1-ին նրբ. 2, 4, 5, 6 շենքերը, Լվովյան փ. 1, 3, 3/1, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29 շենքերը, Լվովյան նրբ. 2, 4, 8 շենքերը, Սաֆարյան փ. 2, 4, 10,12, 14, 16, 18 շենքերը, Բորյան փ. 2, 6 շենքերը, Գայի պող. 2, 4, 8, 10 շենքերը, թիվ 98, 100, 238, 242, 251 մանկապարտեզները, թիվ 62, 134, 165 դպրոցները, Նոր-Նորքի ոստիկանության բաժինը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 28/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորք Մարաշ՝ Հովսեփյան փ. 5/5 սեփական տունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Տիգրան Մեծի պող. 44, 46 շենքերը,
11:00-17:00 Ղարիբջանյան փողոցի սեփական տները թիվ 86 դպրոցը, Բագրատունյաց պող․ 43, 47 շենքերը, Ե․Թադևոսյան փ․ 8 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հաբարձումյան փ. 1 շենքը, Բաղրամյան պող. 1, 28, 30, 42, 44, 46, 48, 50, 50ա, 50բ շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Լեռ Կամսար փ. 4 շենքը և 1-15 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 76 դպրոցը,
11:00-17:00 Փարաքար, Մուսալեռ, Պղտունք և Արևաշատ գյուղերը,
10:00-13:00 Եղեգնավան, Լուսառատ, Նոյակ գյուղերը, Արարատ գյուղի թիվ 2392 զորամասը, «Էլ Թի Բի» կազմակերպությունը, Խոր Վիրապ վանքը, Եղեգնավան գյուղի «Ա. Ղազարյան», «Դուշունց Վիկտորիա» ոչ բնակիչ-բաժանորդները և «Ղ-Տելեկոմ» ընկերության բջջային կայանը,
10:00-14:00 Սուրենավան գյուղը,
10:00-15:00 Արգավանդ գյուղը մասնակի, Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Իսակովի, Աճառյան, Արազի, Այվազովսկի, Բակունցի, Բուդաղյան, Թորոմոնյան, Կասյան, Ներսիսյան, Դուրյան, Օգոստոսի 23-ի և Օրբելու փողոցները մասնակի,
11:00-15:00 Բերքանուշ գյուղը մասնակի,
10:00-12:00 Արենի և Խաչիկ գյուղերը,
10:00-14:00 Եղեգնաձոր քաղաքի Թամանցիների, Ավագյան, Մշեցի փողոցները մասնակի,
10:00-16:00 Բարձրունի գյուղը,
10:00-11:00 Աբովյան քաղաքի «Հակատուբերկուլյոզային դիսպանսեր» ՓԲ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արզնի 2-րդ խճուղին մասնակի,
10։00-16։00 Ջրվեժի ամառանոցները մասնակի, Ձորաղբյուրի ամառանոցները մասնակի, Աբովյան քաղաքի 2-րդ միկրոշրջանի 23 բազմաբնակարան շենքը, Գեղաշեն և Կամարիս գյուղերը,
09։30-15։30 Ակունք գյուղը, «Յուքոմ», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Վեոն Արմենիա» ընկերությունների բջջային կայանները,
10։00-11։00 Հայրավանք, Բերդկունք, Լճափ գյուղերը, հարակից Սևան-Գավառ մայրուղու ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Սևան քաղաքի Ուրենգոյ թաղամասը, Ազնավուրի փողոցը, կոմունալ տնտեսության շենքը, «Սևանի ՃՇՇ» ՓԲ ընկերությունը, Աէրոնավիգացիան, նախկին քաղաքային հիվանդանոցի շենքը, Ձուկկոմբինատ և բուժ․գույք ձեռնարկությունները, «Լիհնիտիս» ընկերությունը, ափամերձ Կոնդի առանձնատների տնտեսությունը, «Տիգրան և Վահե», «Զմրուխտե լագունա», «Սամես», «Բեղլու», «Նորալուսին», «Արտյոմ Սնխչյան», «Խոսրով Ասլանյան», «Լարիսա Թադևոսյան» հանգստի գոտիները,
10:00-14:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Փոքր Սեպասար գյուղը,
10:00-16:00 Անիի տարածաշրջանի Սառնաղբյուր գյուղի 1, 2, 4 փողոցները, Ամասիայի տարածաշրջանի Գտաշեն գյուղը,
11:00-17:00 Գյումրի քաղաքի «Իմպերիալ» ավտոտեխսպասարկման կայանը և հարակից տարածքը և «ՈւրախՍիբՍտրոյ»-ի տարածքը,