Երևանի և 7 մարզի որոշ հատվածներում այսօր լույս չի լինի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 17-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Նալբանդյան փ. 7/1 շենքը, Արամի փ. 4/3 շենքը, Աբովյան փ. 2/5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դեմիրճյան փ. 38, 40 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սայաթ-Նովա պող. 11, 13, 15, 15ա, 18 շենքերը, Տերյան փ. 50, 52 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արգիշտի փ. 11/3, 11/4 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 2, 2/1, 3, 3/1, 3/2, 4, 6, 6/1, 6/2 շենքերը, Մոլդովական փ. 29/4, 29/5, 70/1, 70/2 շենքերը, Սաֆարյան փ. 2 շենքը, Երիտասարդական 7 շենքը, թիվ 6 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 76 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական 26/2, 28, 28/1, 30/2, 30/3, 44/2, 44/3, 44/4, 46, 46/1, 48, 48/1, 18/2, 18/3 շենքերը, Թոթովենցի նրբ. 3/3 շենքը, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան 2-րդ նրբ. 1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղյան 2-րդ նրբ. 5 շենքը, Գայի պող. 18 շենքը, Գյուլիքևխյան փ. 23/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 65 շենքը, թիվ 102, 246 մանկապարտեզները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Բրյուսովի փ. 165, 165Ա շենքերը և 58-78 սեփական տները,
11:00-17:00 Սեբաստիայի փ. 24 շենքը, Սեբաստիայի փ. 22/1 շենքի 5, 6, 7, 8, 9, 10 մուտքերը Նորաշեն թաղ. 14 շենքը, Սիլիկյան թաղ. 5, 7, 11, 12 փողոցները, Օհանովի փ. 6 շենքի 2, 3 մուտքերը, Օհանովի փ. 66, 70 շենքերը, Իսակովի պող. 42/1 շենքը, Րաֆֆու փ. 51 շենքը, Մարգարյան փ. 27 շենքը, Հալաբյան փ. 63 շենքը, Առաքելյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Վաղարշյան փ. 15 շենքը, Հր.Քոչարի փ. 15 շենքը, Գր. Արծրունի փ. 28 շենքը, Աղ. Սերոբի փ. 7 շենքը, Վարշավյան փ. 47-92 սեփական տները, Ա. Տիգրանյան փ. 1-11 սեփական տները, Մանանդյան փ․ 9, 9ա շենքերը, Եղբայրության փ․ 5 շենքը, Բագրատունյաց պող․ 38, 38ա, 38բ, 40ա, 40/1 շենքերը, Բագրատունյաց պող․ 3-րդ նրբանցքի սեփական տները, Եղ.Թադևոսյան փ․ 10 շենքը, Արարատյան փ․ 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Տիմիրյազովի, Պապովի փողոցների սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 9 փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 11 փողոցի 2-րդ նրբանցքի սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 11փ․ 39/1, 39/2 շենքերը, թիվ 174 մանկապարտեզը, Շիրակի փ․ 4, 6/1, 6/2, 6, 8, 10 շենքերը, Ղարիբջանյան փ․ 1-25 սեփական տները, Նորագավիթ 1փ. 74-105; 8փ. 14-33 սեփական տները,սեփական տները, Նորագավիթ 1փ. 3-րդ նրբ․ 29-37 սեփական տները, Նորագավիթ 10փ. 2-6 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «S-Քընստրաքշն» ընկերությունը, թիվ 74 դպրոցը, «Քվանտ» վարժարանը, Գարեգին Նժդեհի փ. 4, 6, 8 10 շենքերը, Արարատյան փ․ 5 շենքը, Մանթաշյան փ․ 51 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Նորավան գյուղը, Արմավիր քաղաքի Մաշտոցի, Բաղրամյան փողոցների մի մասը (հյուսիսային հատվածը),
10։00-12։00 Վեդի քաղաքի Անդրանիկի փողոցը մասնակի,
10։00-16։00 Արգավանդ, Գեղանիստ, Գետափնյա, Դարակերտ, Խաչփառ, Ղուկասավան, Հայանիստ, Հովտաշատ, Սիփանիկ, Արբաթ, Ազատաշեն, Նիզամի, Զորակ, Դարբնիկ, Դաշտավան, Մասիս քաղաքի Նոր, 2-րդ թաղամասերը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։00 Բաղրամյան գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Թովմասյան, Աղայան, Թումանյան, Կիրովի, Ղուկասյան, Ստեփանյան, Աբովյան, Ա. Խաչատրյան, Նար-Դոսի, Չարենցի, Իսահակյան, Ս.Հակոբյան, Պռոշյան, Տերյան, Շահումյան, Աթարբեկյան, Գործարանային, Երևանյան, Մյասնիկյան, Մխչյան, Օգոստոսի 23-ի փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
12։00-13։00 Նոյակերտ գյուղը, Եղեգնավան գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Սարալանջ գյուղը մասնակի, Վայք քաղաք Երկրաբաների, Շահումյան, Մայիսյան, Իսրայել Օրու, Շինարարների, Ազատության փողոցները, Ջերմուկի խճուղին և Մոզ թաղամասը մասնակի, Արին գյուղը մասնակի,
10։00-13։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Ալավերդյան, Զորավար Վարդանի, Չալաբյան փողոցները մասնակի,
13։30-16։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Պռոշյան փողոցը մասնակի և Նորավան թաղամասը մասնակի, Գետափ գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Վերին Պտղնի գյուղը մասնակի, Քասախ գյուղը մասնակի, Քասախի «Վեոլիա Ջուր» Ընկերությունը, Նևրոզների կլինիկան և զինմասը,
10։00-16։30 Հրազդան քաղաքի Երկաթգծի բանավանը, «Հրազդանմաշ» և «Տրեստի» հանրակացարանները, թթվածային արտադրամասը, Վանատուր թաղամասը, «Արարատ-լադա», «ԱՏՁ» և «Եվրոքափ» ընկերությունները, Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղ. 301-317 շենքերը, Կենտրոն թաղամասը, Կոտայքի մարզպետարանը, մարզային և քաղաքային ոստիկանության շենքերը, «Յունիբանկ», «Ինեկոբանկ», «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ», «ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկ» ընկերությունները, թիվ 8, 13, 14 դպրոցները, թիվ 6, 15, 16 մանկապարտեզները, Հրազդանի պետական քոլեջը, քննչական բաժինը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ», «Վեոն Արմենիա», «Ռոստելեկոմ» ընկերությունների սպասարկման գրասենյակները, «Սթիլ կոնցեռն» ընկերությունը, «Իդեալ համակարգ» խանութ-սրահը, «Որդի Մեխակ», «Ֆլեշ տուր» ընկերությունները, «Հրակնատ» գազալցակայանը, Ջրառատ թաղամասը մասնակի, Ծաղկաձոր քաղաքի Նոր թաղամասը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Լորուտ, Շամուտ, Աթան, Ահնիձոր, Մարց և Քարինջ գյուղերը,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Կարմրավան գյուղը մասնակի, Անիի տարածաշրջանի Քարաբերդ գյուղի Նոր թաղամասը,
11:00-13:30 Սիսիան քաղաքի Գայի թաղ. 12, 13, 14, 15 շենքերը, Տերյան, Բակունցի, Սայաթ-Նովա, Սպանդարյան, Կամո, Ս.Մկրտումյան, Շահումյան, Րաֆֆի փողոցները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,