Դատարանի բակում ոստիկանների եւ ցուցարարների միջեւ տեղի ունեցած քաշքուկից մեկ ոստիկան տեղափոխվել է հիվանդանոց
08/04/2019 schedule12:10
Դատարանի բակում ոստիկանների եւ ցուցարարների միջեւ տեղի ունեցած քաշքուկից մեկ ոստիկան տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Այս մասին միջադեպի վայրից հայտնում է ՀԺ-ի լրագրողը։
Քիչ առաջ տեղեկացրել էինք, որ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի առջեւ լարված իրավիճակ է․ «Սպայկա» ընկերության աշխատակիցները փակել էին Տիգրան Մեծ պողոտան, քանի որ դատարանն այսօր որոշեց կալանավորել ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին:
Ցուցարարները փակել էին այն մեքենայի ճանապարհը, որով դատարանից տեղափոխելու էին ընկերության տնօրենին։ Մենք տեղեկացանք նաեւ, որ Դավիթ Ղազարյանին ուղեկցող այդ մեքենայի վրա եւս բազմաթիվ վնասներ կան։
Այս պահին ցուցարարներից մեկը բարձրախոսով հայտարարում է, որ իրենց ակցիան խաղաղ նպատակ ունի եւ օրինական է, իսկ նրանք, որոնք ուժ կգործադրեն իրավապահ մարմինների վրա՝ կապ չունեն իրենց ակցիայի հետ։