Գերմանիայի կանցլերն ու ՀՀ վարչապետը կհանդիպեն փետրվարի 1-ին. ինչ է սպասվում այցի ընթացքում
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Մերկելը կընդունի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին փետրվարի 1-ին: Այս մասին հայտնում է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությւնը՝ հղում անելով Դաշնային կառավարության խոսնակ Շտեֆեն Զայբերտին:
Զայբերտը հայտնել է.
«Դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելը 2019թ. փետրվարի 1-ին՝ ուրբաթ, դաշնային կանցլերի նստավայրում զինվորական պատիվներով կընդունի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Հաջորդիվ նախատեսված է զրույց՝ ճաշի շրջանակում, որի ընթացքում դաշնային կանցլեր Մերկելն ու վարչապետ Փաշինյանը մտքեր կփոխանակեն երկկողմ և տնտեսական հարաբերությունների, ինչպես նաև արտաքին և անվտանգային քաղաքականության հարցերի շուրջ»:
Դեսպանությունից նաեւ հայտնում են, որ կառույցում նույնպես հետաքրքրությամբ և ուրախությամբ ենք սպասում այս այցին: