Կեղծ փաստաթղթեր մանկապատանեկան ֆուտբոլում. ՀՖՖ-ն դիմում է ոստիկանություն
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կեղծ փաստաթղթեր է հայտնաբերել մանկապատանեկան ֆուտբոլում: Այս մասին հայտնում է ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը: Նշվում է, որ ՀՖՖ-ն այս հայտարարությունը համարում է հիմք, որ ՀՀ ոստիկանությունը ներկայացված գործերին համապատասխան ընթացք տա:
Ֆեդերացիան նշում է, որ ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2018-19 թթ. մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ ՀՀ Արարատի մարզի «Արտաշատի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի «Արտաշատ-03» թիմում (պատասխանատու մարզիչ՝ Թելման Յաղմուրյան) հանդես գալու համար նույն մարզի Լուսառատի միջնակարգ դպրոցի կողմից 3 պատանի ֆուտբոլիստների (Մուշեղ Ղազարյանին, Սուրեն Մոսոյանին եւ Նարեկ Էմիշյանին) տրվել է կեղծ փաստաթղթեր (կեղծված են ծննդյան տարեթվերը):
Պարզվել է նաեւ, որ 2018-19 թթ. մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի «Վարդենիսի թ. 1 մարզադպրոցի» «Անդրանիկ-05» թիմում (պատասխանատու մարզիչ՝ Սամվել Ասատրյան) հանդես գալու համար նույն մարզի Խաչաղբյուր ու Լուսակունք գյուղերի միջնակարգ դպրոցների կողմից տրամադրված պատանի ֆուտբոլիստների (Արգիշտի Սողոմոնյան, Էդգար Գրիգորյան եւ Նարեկ Մարգարյան) ծնդդյան վկայականները իրականում պատկանում են այլ երեխաների:
ՀՖՖ ընդգծում է, որ կարգապահական կոմիտեն խստորեն պատժել է կեղծ փաստաթղթերով մանկապատանեկան առաջնություններում հանդես եկող թիմերին, համապատասխան պաշտոնյաններին: