Կերչի սարսափելի ահաբեկչության հեղինակն ինքնասպան է եղել. զոհերի իրական թիվը 18 է (լուսանկարներ)
Ղրիմի Կերչ քաղաքում այսօր տեղի ունեցած սարսափելի ահաբեկչության կասկածյալ հեղինակին՝ Վլադիսլավ Ռոսլյակովին, վեջին տվյալներով, հայտնաբերել են մահացած:
Նա ինքնասպան է եղել՝ իր իսկ գնած զենքով կրակելով իր ծնոտին, փոխանցում է dialog.ua-ն:
Ռոսլյակովի տարիքի մասին տարբեր տեղեկություններ կան, դրանցից մի մասի համաձայն, ահաբեկչության հեղինակն ընդամենը 18 տարեկան էր, մյուս մասի համաձայն՝ 22: Նրա ծանոթները պատմել են, որ տղան շատ է սիրել զինատեսակներ ու հետաքրքրություն է ունեցել պայթուցիկների նկատմամբ:
Ռոսլյակովի մահվան մասին տեղեկատվությունը հաստատվել է մի քանի հեռուստաընկերություններով:
Հայտնի է նաեւ, որ զոհերի իրկան թիվը ոչ թե 10 է, ինչպես ավելի վաղ հաղորդվում էր, այլ՝ 18:
լուսանկարներում՝ Վլադիսլավ Ռոսլյակովը
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, այսօր պայթյուն էր որոտացել Ղրիմի Կերչ քաղաքի մետալուրգիական ուսումնարանում: Անհայտ պայթուցիկ սարք է գործի դրվել:
Նշվում էր, որ պայթյունի հետևանքով զոհվել էր 10, վիրավորվել՝ մոտ 50 մարդ: Տուժածներից 20-ը հոսպիտալացվել էր: