Սերժ Սարգսյանին կներկայացվի վերջնական տարբերակ. վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ նրա գրասենյակը հրաժարվել են մինչ այժմ առաջարկված բոլոր առանձնատներից, սակայն շուտով նրան կառաջարկվի վերջնական տարբերակ: Այս մասին «Ազատության» հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը:
Նրա խոսքով, դեռևս կառավարության ձևավորման սկզբի օրերին իրեն հանձնարարվել էր զբաղվել երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին տուն տրամադրելու գործով: «Այդ ընթացքում տարբեր առաջարկներ են ուղարկել երրորդ նախագահի գրասենյակ, բայց բոլորն էլ մերժվել են»,- նշեց Աղաջանյանն ու հավելեց, որ իրենց կողմից մատնանշվել են անվտանգության հետ կապված խնդիրներ:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը նշեց, որ ըստ այդմ՝ երրորդ նախագահի գրասենյակից է հայցվել, որ «տարբերակներ ուղարկեն մեզ», սակայն առայժմ որեւէ պատասխան չի ստացվել: «Առայժմ, որքանով որ տեղյակ եմ, մեզ որևէ բան չեն ուղարկել»,- մանրամասնեց նա: Աղաջանյանը նկատեց, որ պաշտոնաթող նախագահին բնակարանի տրամադրման հարցը շատ է ձգձգվում:
Իսկ հարցի հանգուցալուծումը նա հետևյալ կերպ է տեսնում. «Մենք կընտրենք ամենահարմար և նախորդ նախագահներին տրամադրած որևէ գույքի ամենաադեկվատ տարբերակը: Դա կառաջարկենք և դա կլինի մեր միակ ու վերջնական առաջարկը: Անկախ նրանից՝ նրանք կառաջարկե՞ն, թե՝ ոչ, այդ առաջարկը կլինի վերջնական»:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը տեղեկացրեց, որ մոտ օրերս այդ առաջարկը կներկայացնեն Սերժ Սարգսյանի գրասենյակին:
Միեւնույն ժամանակ Էդուարդ Աղաջանյանը նաև հայտնեց, որ հանրապետության 3 նախագահներն էլ հրավիրված են լինելու Անկախության տոնին նվիրված միջոցառմանը: