Դա անձնական հարաբերությունների մեջ էր. վարչապետը՝ Քոչարյան-Պուտին զանգի մասին
«Քննարկելու ենք մեր հարաբերությունների ողջ ընթացքը»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով իր եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի սեպտեմբերի 8-ին կայանալիք հանդիպմանը:
Մի քանի օր առաջ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել էր ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առիթով: «Հայկական ժամանակ»-ը վարչապետ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք քաղաքական ենթատեքստեր տեսնում է:
«Ոչ, դա անձնական հարաբերությունների հարթակում էր: Հասցնելով ճանաչել ՌԴ նախագահին, կարող եմ ասել, որ նա մարդկային կապերը շատ գնահատում է եւ պահպանում է՝ աշխարհի տարբեր երկրների նախկին եւ ներկա ղեկավարների հետ: Դուք տեսաք, որ վերջերս, Եվրամիության հետ բավականին պրոբլեմատիկ հարաբերություններ ունեն, բայց նա մասնակցեց Ավստրիացի բարձրաստիճան պաշտոնյայի հարսանյաց արարողությանը»,- ասաց վարչապետը:
Անդրադառնալով ՌԴ ԱԳ նախարար Լավրովի այն հայտարարությանը, որ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակը շարունակում է եռալ, վարչապետն արձագանքեց. «Դե, շոգ էր այսօր բավականին, իսկապես»: