Իտալիայի Պատվո հյուպատոսը քանդել է Գյումրու Ռուսթավելի փողոցը
Արդեն մի քանի օր է՝ Գյումրու նորակառույց Ռուսթավելի փողոցում քանդման աշխատանքներ են իրականացվում: Տարածքի շինարարները ՀԺ-ի թղթակցին պատմել են, որ փողոցամերձ մայթը Հովհաննես Շիրազի թանգարանի հատվածով քանդում են Իտալիայի պատվո հյուպատոս Անտոնիո Մոնտալդոյի հրահանգով: Ըստ նրանց, հյուպատոսը գտնում է, որ շինարարությունը սխալ է իրականացված եւ շտկումների կարիք կա:
Հիշեցնենք, որ այս փողոցը հիմնանորոգվել եւ բացվել էր 2017 թվականի օգոստոսի 18-ին՝ Կումայրի պատմական միջուկի զարգացման ծրագրի շրջանակներում՝  ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի նախաձեռնությամբ: