Նոր Հայաստանում գործընթացները ենթադրում են առավելագույն թափանցիկություն․ Ավետիսյան
Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետ Գեորգի Ավետիսյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան առեւտրային կցորդ Մոհսեն Ռահիմիին: Այս մասին հայտնում են  ՍԱՊԾ-ի մամուլի ծառայությունից
Պարոն Ռահիմին, շեշտելով, որ Իրանն ու Հայաստանը տարիներ ի վեր ունեն առեւտրատնտեսական լավ հարաբերություններ, պատրաստակամություն է հայտնել իր ներդրումն ունենալ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման եւ առաջացող խնդիրներն արագ կարգավորելու հարցում:
Գեորգի Ավետիսյանը ներկայացրել է սննդամթերքի անվտանգության բարելավմանն ուղղված իր տեսլականը, ընդգծել սննդամթերքի անվտանգության ապահովման հարցում բարեկամ երկրի աջակցության կարեւորությունը: «Նոր Հայաստանում հարաբերություններն ու գործընթացները ենթադրում են առավելագույն պարզեցում ու թափանցիկություն, ինչը նշանակում է անհանդուրժողականություն ցանկացած կոռուպցիոն երեւույթի նկատմամբ»,- հավաստիացրել է Ծառայության պետը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջեւ Ծառայության ենթահսկման ապրանքների արտահանման ու ներկրման ընթացակարգերը, ինչպես նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել օրենսդրական եւ կանոնակարգային ցանկացած փոփոխության մասին փոխադարձաբար տեղեկացնելու մասին: