ՊՆ-ն մտահոգություն չունի. նախարարը՝ Նախիջեւանի սահմանում ադրբեջանական դիրքերի շարժի մասին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կառավարության նիստից հետո անդրադարձավ հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջեւանյան հատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ դիրքերի տեղափոխմանը: Նա տեղեկացրեց, որ դրա հետ կապված ոչ մի մտահոգություն չկա:
«Պաշտպանության նախարարությունը մտահոգություն չունի, քանի որ իրավիճակն ամբողջովին վերահսկելի է եւ մենք մեր արդյունավետ գործունեության միջոցով չեզոքացնում ենք այդ ցանկացած փոփոխություն»,- ասաց Դավիթ Տոնոյանը:
Հարցին՝ կարիք չկա՞ իրավիճակի մասին տեղեկացնել ՀԱՊԿ-ին, Դավիթ Տոնոյանն արձագանքեց.
«Այս պահին ոչ մի միջամտության կարիք չկա: Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է իրավիճակը սթափ գնահատենք, ոչ մի խնդիր այս պահին պաշտպանության նախարարությունը չի տեսնում: ՀԱՊԿ-ի ներգրավվման խնդիր, ընդհանրապես չկա»: