Վալերի Օսիպյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում քիչ առաջ տեղեկացրեց, որոշում է կայացրել ՀՀ ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության պետի տեղակալ Վալերի Օսիպյանին նշանակել ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնում:
Վարչապետը նշեց, որ այդ նշանակումը նաեւ խորհրդանշական է: Հեղափոխությունից առաջ ինքը եւ Վալերի Օսիպյանը, քաղաքացիները եւ Վալերի Օսիպյանը ֆիզիկապես գտնվում էին փշալարերի տարբեր կողմերում: Այս նշանակումը խորհրդանշելու է, որ բոլորն այլեւս միեւնույն կողմում են, եւ փշալարերի կուլտուրան պետք է վերացվի:
«Այսօր ոստիկանությունից շատ բան է կախված: Ոստիկանությունից կախված են իրավակարգը, օրինականությունը, քաղաքացու ինքնազգացողույունը, եւ ես շատ հստակ խնդիներ եմ դրել, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները պետք է իրենց զգան վստահ, պաշտպանված, եւ որեւէ բան չպետք է սպառնա նրանց այս զգացողությանը»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Կարճ ժամանակ անց հայտնի դարձավ, որ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է Վալերի Օսիպյանին ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակելու հրամանագիրը: